img

22

Října

Pravidelné příspěvky do blogu

22. října, 2020

Vážení klienti,

vzpomínám si, že když jsem byl studentem gymnázia, tak nám profesor matematiky dal radu do života. A sice, abychom se snažili „být vždy v obraze“, jelikož situací vládne ten, kdo je dobře informován.

Není to zas tak dávno. Tehdy ale ještě nebyl internet a sociální sítě, ani inflace médií a dalších cest, kterými k nám proudí zprávy tak, jak to známe dnes. Tehdy, v době totalitní a těsně posttotalitní, jsme ani netušili, že se můžeme setkat se situací, která je opakem nedostatku informací – totiž „být přeinformováni“. A to nejen co do kvantity, ale i kvality informací. Tisíce zpráv, novinek, zajímavostí, informací i dezinformací, které nás denně zahlcují z nejrůznějších stran a týkají se nejrůznějších oborů a koutů světa, jsou bohužel z velkého podílu založené na polopravdách, případně nejsou vůbec ověřené. Tento stav věcí jde ruku v ruce s mnoha dalšími negativními jevy v žurnalistice, jako jsou diletantství, ztráta morálního kodexu novinářů nebo velmi problematické, rychlé, ale zároveň povrchní, „wikipedické“ vzdělání. Tento jev, spolu s celkovým úpadkem vzdělanosti, jehož jsme stále častěji svědky v běžném životě (od gramatických chyb v tištěných médích, přes nekultivovanou mluvu v těch mluvených až po vědomostní mezery u studentů i jejich pedagogů), představuje výbušnou sloučeninu s katastrofickými dopady pro řadu lidí. Následek špatných rozhodnutí, založených na falešných zprávách, dnes moderně označovaných jako fakenews, se může projevovat často i v podobě finančních ztrát. Tedy ve skutečnosti, která může bolestivě zasáhnout do života řady z nás a někdy ho i nenávratně změnit.

Naše společnost Expohledávky s.r.o. se dlouhodobě zabývá vymáháním pohledávek a rozhodli jsme se založit na našich webových stránkách blog, v rámci, něhož bychom rádi pravidelně nabízeli příspěvky odborníků z našeho oboru.

Budeme nabízet správné, ověřené informace, týkající se dluhů, pohledávek, investicí a exekucí, jakož i přehled nejaktuálnějších zpravodajství v rámci České republiky. Chtěli bychom tak přispět k řešení složitých situací a zabránit těžkým následkům, které mohou nastat v důsledku špatného rozhodování na poli financí. Na základě poznatků, které u nás věřitelé mohou získat, se dokážou správně rozhodnout, jakou zákonnou cestu zvolit k návratu půjčených nebo investovaných financí, u nichž se bezúspěšně snaží o jejich návrat.

Pojďme se tedy na těchto stránkách pravidelně setkávat a pokusit se zlepšit náš život na základě seriózních informaci.

Marco Milano

Ikona zákaznické podpory
EX pohledávky

Dobrý den 👋

Jak Vám můžeme pomoci?